Martin Bauer

Táta dvou bezva holek, manžel, muzikant, kamarád, sportovec, podnikatel i podnikavec, jablonecký patriot, dobrodruh a milovník rychlých plachet.

Díky svým aktivním rodičům se od dětství věnoval mnoha sportům a nejrůznějším koníčkům, které dodnes významně ovlivňují jeho názory, pracovní i osobní život. Zkusil závodění v kajaku na divoké vodě, atletiku, běžecké lyžování, lezení po skalách i snowboarding. V hudbě začínal s violoncellem, které později doplnila baskytara. Devět let navštěvoval jabloneckou Základní uměleckou školu – výtvarný i hudební obor. S rodiči hodně cestoval. Do roku 1989 po českých a slovenských krajích, po revoluci i po alpských kopcích a řekách.

Vystudoval Gymnázium Dr. Randy v Jablonci nad Nisou a poté učitelství na Technické univerzitě v Liberci. S podnikáním začínal ve druhém ročníku na vysoké škole, kdy se spolužáky organizoval akce pro děti, sportovní turnaje a závody. Z nuly vybudoval firmu SUNDISK s.r.o., která dnes úspěšně spolupracuje s firmami napříč celou Českou republikou. V Jablonci se stará o kulturní život. Provozuje Klub Na Rampě, pořádá dětský tábor, akce pro rodiny s dětmi a společenské události. V  Českém ráji provozuje síť sportovních základen, ubytovací služby a zázemí pro volnočasové aktivity. Svou účastí v komunálních volbách chce pomoci našemu městu zachovat kontinuitu v oblastech, které jsou v Jablonci tradiční a jiná města mu je doslova závidí – podmínky pro aktivní rodinný život, sport, kulturu a volný čas. Chce vytvářet smysluplné projekty a realizovat nápady sloužící nejen rodinám s dětmi, ale i seniorům. Svou činností by rád dodal odvahu všem mladým lidem, kteří se rozhodli podnikat v regionu a vytvářet pracovní příležitosti pro ostatní.

Narodil se v Praze 2. 12. 1980. První dva roky svého života strávil převážně v „krosně,“ kterou si střídali spolužáci jeho mladých rodičů na chodbách ČVUT. Poté, co rodiče dostudovali vysokou školu, se s nimi přestěhoval do obce Sněhov na Malé Skále. Od dvou let žije v Jablonci nad Nisou. Po základní škole (Mozartova, Jablonec nad Nisou) studoval na víceletém sportovním gymnáziu Dr. Randy v Jablonci nad Nisou. Pro studium na vysoké škole si zvolil obor učitelství II. stupně s aprobací angličtina a tělesná výchova na Technické univerzitě v Liberci.

Díky jeho velmi aktivní rodině a prostředí, ve kterém vyrůstal, u něj zájem o sport, kulturu, umění, přírodu a veřejné dění rostl od útlého věku. Už jako malý kluk se věnoval mnoha sportovním koníčkům, navštěvoval výstavy, maloval a hrál na hudební nástroje. V pozdějším věku se stal skautem, začal hrát na baskytaru v rockové kapele a převážně na gymnáziu vymýšlel s přáteli různé události a happeningy. V druhém ročníku na vysoké škole založil sportovní klub, pod jehož hlavičkou se partě nadšenců podařilo uspořádat několik významných akcí (MČR v extrémních sportech Extrem Cup, ICEBREAKER – závod světového poháru v lezení v ledu na umělé stěně).

Ve čtvrtém ročníku studia na vysoké škole založil rodinnou firmu SUNDISK. Ta se na profesionální úrovni začala zabývat pořádáním kulturních a sportovních akcí pro zákazníky z celé ČR. Zúročil tak veškeré zkušenosti s mnoha obory lidské činnosti, se kterými se v průběhu dospívání a studia seznámil.

Dnes jeho rodinná firma zaměstnává přibližně 30 stálých a desítky sezonních zaměstnanců. V Jablonci a v celém Libereckém kraji pořádá řadu akcí zaměřených na sport či volný čas (Jablonecká neděle, Den otců), podílí se na propagaci regionálních turistických cílů (Slavnosti řeky Nisy, Odemykání řeky Jizery a další).

S manželkou, dvěma dcerami a českým fouskem žije nad Novoveským koupalištěm. Ve volném čase se věnuje rodině, muzice a když zafouká, tak i svému velkému koníčku, kterým je windsurfing.