Věra FASTROVÁ

Jsem dětská lékařka, vystudovala jsem Fakultu dětského lékařství Univerzity Karlovy v Praze.

Přijetí na studia bylo trochu komplikované, v roce 1973 jsem splňovala pouze odborná kritéria, nikoliv ta ve smyslu SSM, KSČ... Pracovala jsem tedy rok jako uklízečka v nemocnici, a tak si vytvořila ten správný původ a ke studiu byla v roce 1974 přijata. Takovou věc už si dnes nikdo z mladých nedokáže asi vůbec představit. V roce 1980 jsem úspěšně promovala.

Po promoci jsme šli s manželem z Prahy, a protože jsme byli oba sportovně ladění, tak jsme si vybrali Jablonec nad Nisou.

Přiznávám, že to mělo být jen na dobu do atestace, ale pak jsme si kouzlo přehrady ve Mšeně a krásu Jizerek nechali tak přirůst k srdci, že jsem zde již 38. rok. Další důvod pro Jablonec bylo perfektní kulturní zázemí, které nám mnohdy kamarádi z Prahy záviděli.

Do roku 1988 jsem pracovala v dětské nemocnici a na novorozeneckém oddělení, v roce 1989 se nám narodil syn Jakub a po mateřské jsem již nastoupila tzv. do terénu.

V roce 1992 začala privatizace zdravotnictví, takže jsem OSVČ praktický dětský lékař. Posledních cca 20 let pracuji jako vedoucí lékař dětských praktiků celého regionu.

Z tohoto titulu úzce spolupracuji s vedením jablonecké nemocnice, jsem zodpovědná za organizaci dětské pohotovosti, organizuji semináře pro pediatry.

Jsem ve funkci v celostátním Sdružení praktických dětských lékařů. Velmi aktivně se zajímám o problematiku očkování, své názory jsem prezentovala i v mediích. Všechna tato práce vyžaduje odpovědnost a obávám se, že ji mám někdy až příliš. Dokážu však s radostí relaxovat při koncertech moderní hudby, při návštěvě divadel, kin, na výstavách, na lyžích, nyní už raději s kopce, na kole, ráda se podívám na dobrý fotbal, miluji cestování a následné vracení se domů. Politika nás oba s manželem vždy zajímala, manžel MUDr. Pavel Fastr byl dvě volební období v městském zastupitelstvu, několikanásobný předseda Lékařské komory.

Byla jsem vždy voličem pravicových stran, v roce 2014 jsem jako nestraník kandidovala za TOP 09 a byla zvolena do zastupitelstva, pracovala ve správní radě Městského divadla v Jablonci nad Nisou. Za čtyři roky jsem získala zkušenosti v komunální politice, které by mi přišlo škoda nezúročit a nepoužít, jak už teď mohu říct, pro své město.

Jsem křtěná Jordánem, rybník v Táboře, kde jsem se 26. 4.1954 narodila, ale syn je už pokřtěn jabloneckou přehradou, a to je rozhodující. Nejsem a nebyla jsem členem žádné strany, za Starosty, mimo jiné, kandiduji i pro jejich angažované vystupování v prezidentské kampani v roce 2017, které jsem se také velmi aktivně účastnila, nadále jsem aktivním příznivcem hnutí Společně to dáme. Bydlím v paneláku, manžel zemřel v roce 2013, syna mám jednoho, ale „za své" považuji skoro všechny ze své lékařské praxe.